Czajniki emaliowane na indukcję i gaz

Czajnik emaliowany tradycyjny do każdej kuchni

Czajniki emaliowane to tradycyjny polski wyrób, który w niejednym domu służył przez wiele lat. Obecnie na rynku jest szeroki wybór asortymentu. W naszym sklepie znajdziecie różne warianty czajników - zarówno tradycyjny czajnik retro emaliowany, jak i nowoczesny czajnik emaliowany jednokolorowy, który świetnie sprawdzi się do kuchni urządzonej w nowoczesnym stylu. Zwracając uwagę na jakość przygotowywanych posiłków czy napojów warto zastanowić się czym pokryte jest naczynie wewnątrz. Od lat mówi się, że emalia jest materiałem bezpiecznym i niezwykle higienicznym.

Emaliowany dobry czajnik na gaz

Wszystkie z oferowanych w naszym sklepie czajników sprawdzą się do gotowania na kuchence gazowej. Decydując się na czajnik na gaz warto zwrócić uwagę jakiej jest pojemności i dobrać jego wielkość w zależności od tego dla ilu osób i jak często gotujemy wodę. Należy także zwrócić uwagę na grubość i szerokość jego dna. Średnica dna jest podana w karcie produktu. Szerokość dna czajnika należy dopasować do palników w kuchence gazowej tak, by płomień nie wystawał poza obręb czajnika. Zbyt mały czajnik na dużym palniku sprawia, że zużywa się dużo więcej gazu do podgrzania wody. Warto zdecydować się na tradycyjny czajnik na gaz ze względu na kwestie ekologiczne. Gotowanie na gazie jest bardziej ekonomiczne niż gotowanie wody w czajniku elektrycznym, gaz jest tańszy od prądu, a i czas gotowania w czajniku elektrycznym nie jest znacząco krótszy.

Czajnik na indukcję emaliowany

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów proponujemy szeroki wybór czajników, które świetnie sprawdzą się do gotowania na indukcji. Wybierając czajnik indukcyjny należy się kierować przede wszystkim średnicą dna czajnika i dobierać jego wielkość do palnika indukcji. Dobry czajnik na płytę indukcyjną jest już dziś standardem, ze względu na coraz większą popularność płyt indukcyjnych. By czajnik nadawał się do płyty indukcyjnej musi być wykonany z odpowiednich materiałów, w szczególności istotny jest materiał, z którego wykonane zostało dno czajnika. Aby dobry czajnik spełniał swoją funkcję na indukcji, materiał ten musi przyciągać magnes. Nie musicie się jednak martwić tym, czy wasz czajnik będzie odpowiedni do stosowania na płycie indukcyjnej. Wystarczy zapoznać się z dokładnym opisem czajnika, a z pewnością znajdziecie tam informację, czy będzie on dobrym wyborem jako czajnik na indukcję.

Emaliowany czajnik z gwizdkiem

Czajnik z gwizdkiem to tradycyjny model czajnika. Gwizdek pełni funkcję informacyjną - wydając dźwięk daje znak o tym, że woda jest już doprowadzona do wrzenia i możemy przygotować swoją ulubioną herbatę czy kawę. Dobry czajnik z gwizdkiem nie wychodzi z mody i ma swój urok, a specyficznego dźwięku wydawanego przez gwizdek nie zastąpi żaden czajnik elektryczny. Do wyboru klasyczne czajniki ze ściąganym gwizdkiem, ale także takie, w których gwizdek wystarczy tylko odchylić. Ze względów bezpieczeństwa przed ściągnięciem gwizdka należy wyłączyć źródło ciepła i chwilę odczekać, by woda się uspokoiła, a para przestała wydostawać się przez gwizdek. Do ściągania gwizdka można także posiłkować się rękawicą kuchenną w celu bezpieczeństwa.

Imbryk emaliowany, wyjątkowy czajnik do herbaty

Imbryk do herbaty to naczynie wielofunkcyjne. W imbryczku można nie tylko zagotować wodę, ale także zaparzyć herbatę czy zioła i bezpośrednio podawać. Imbryk emaliowany ma więc charakter dekoracyjny. Choć wyglądem przypomina naczynie w stylu vintage, jego zaskakująca jakość sprawia, że jest zdecydowanie nowoczesnym dodatkiem do kuchni i jadalni. Oferowane przez nas imbryki do herbaty zostały ręcznie pokryte emalią, dlatego każdy z nich jest unikatowy. Do wyboru kilka rodzajów imbryków, z czego wszystkie pomieszczą kilka filiżanek herbaty, więc świetnie sprawdzą się w przypadku popołudniowego spotkania z koleżanką czy miłego wieczoru z rodziną. Oferujemy nowoczesne pastelowe imbryki renomowanej firmy Emajlo Olkusz, jak i opcję w stylu retro - owocowe dekoracje na białym tle.

Tradycyjny, emaliowany czajnik z gwizdkiem do Twojej kuchni

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl