• promocja
  • promocja
Pokrywka szklana 16 cm Belis Pokrywka szklana 16 cm Belis
Marka: Belis
Cena: 18,90 zł
szt.
zobacz więcej

GARNKI BELIS - TO TRADYCJA I WYSOKA JAKOŚĆ W JEDNYM

Marka Belis pochodzi z Czech i charakteryzuje się tradycją i wysoką jakością. Naczynia emaliowane produkowane w czeskiej fabryce bardzo przypominają klasyczne produkty marki Traditional Polish Style pochodzące z fabryki naczyń emaliowanych w Olkuszu. Warto też wiedzieć, że obie te fabryki- czeska fabryka Belis oraz polska fabryka OFNE miały wspólnego założyciela i ten sam proces technologiczny. Dlatego też naczynia marki Belis darzymy ogromnym zaufaniem i sentymentem.  

Fabryka Belis - historia i powstanie marki. 

Początkiem istnienia fabryki Belis jest fabryka naczyń emaliowanych SFINX. Fabryka SFINX powstała w XIX wieku na skutek połączenia trzech innych: czeskiej fabryki naczyń emaliowanych z fabryką Westen und Hasenclever oraz Ullman and son. W 1951 roku z tych wszystkich trzech działalności powstało przedsiębiorstwo produkcyjne o nazwie SFINX. Fabryka SFINX podążała za tradycją w produkcji naczyń emaliowanych i sukcesywnie się rozwijała. W 1970 roku zatrudniała 2700 pracowników i eksportowała swoje wyroby aż do 80 krajów na całym świecie. Marka SFINX to synonim tradycyjnych, czeskich naczyń emaliowanych w kolorze czarnym z granatową emalią w środku. To głównie brytfanny, głębokie garnki, rondle oraz emaliowane patelnie do smażenia. Marka SFINX jest rozpoznawana w całych Czechach, a produkty  z ich logiem używane są od pokoleń. Co ciekawe do dziś można znaleźć wiele sklepów z antykami, w których znajdziecie stare, zabytkowe naczynia marki SFINX.

 

Następnym krokiem do powstania marki Belis była prywatyzacja fabryki SFINX i zmiana nazwy z zachowaniem całej tradycji produkcyjnej. Prywatyzacja dała możliwość rozwoju marki, która rozszerzyła swój asortyment o kolorowe naczynia emaliowane. Fabryka Belis posiada prawo do użytkowania loga SFINX, dlatego do dziś na półkach możemy znaleźć tradycyjne produkty z logiem produkowane właśnie w fabryce Belis. Stąd też to ogromne doświadczenie produkcyjne, które możemy zobaczyć w produktach oznakowanych marką Belis. 

Garnki emaliowane Belis - wysoka jakość i nowoczesność

Na rynku mamy wiele różnych marek naczyń emaliowanych, natomiast wśród marek europejskich jednym z pionierów pod kątem jakości jest marka Belis. Garnki emaliowane Belis wykonane są z blachy o grubości 1,2 mm oraz 2 mm w zależności od kolekcji. Emalia nakładana jest na specjalnie zaprojektowanych maszynach produkcyjnych. Zanim jednak emalia trafi na garnek lub inne naczynie przechodzi szereg prób technicznych sprawdzających jej jakość. Próby te są prowadzone w celu eliminacji błędów produkcyjnych, które mogą skutkować odpryskiwaniem emalii, czy powstawaniem pęknięć podczas używania naczyń na kuchence indukcyjnej. Po sprawdzeniu jakości emalii trafia ona na naczynia, a następnie garnki wypalane są piecu rozgrzanym do temperatury ok. 800 - 900°C. Emalia nakładana jest zawsze podwójnie. W pierwszej kolejności nakładana jest emalia bazowa w kolorze czarnym lub szarym. Następnie po wypaleniu i wysuszeniu nakładana jest emalia w kolorze właściwym. Grubość emalii również nie jest przypadkowa, ponieważ technolodzy w fabryce Belis sprawdzają każdą partię produktów pod kątem grubości emalii. Właściwa grubość chroni przed odpryskiwaniem i pękaniem emalii, a podczas użytkowania gwarantuje ochronę przed przywieraniem żywności. 

 

Bezpieczeństwo naczyń emaliowanych marki Belis.

Garnki emaliowane, patelnie oraz brytfanny marki Belis posiadają Certyfikat Jakości Zdrowotnej zgodny z wymaganiami Unii Europejskiej dotyczących produktów przeznaczonych do kontaktów z żywnością. Są to naczynia i garnki odpowiednie do gotowania dla wszystkich członków rodziny, szczególnie podczas przygotowania posiłków dla dzieci. Dodatkowo warto wiedzieć, że garnki emaliowane są najlepsze do przechowywania żywności, ponieważ nie wchodzą w reakcję z żadnymi składnikami pożywienia. Dlaczego? Ponieważ emalia to powłoka szklana. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl